Gruodžio 4 dieną Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) pristatė vieną moderniausių beaidžių bandymų kamerų Europoje. Kaune veikiančią kamerą už 1,8 mln. Eur įrengė įmonė „Satela“, atstovaujanti pasaulinio lygio technologijų gamintojui ETS-Lindgren.
„Tai mūsų komandos atkaklumo ir profesionalumo įrodymas. Ši beaidė elektromagnetinio suderinamumo kamera yra pirmoji tokio dydžio Baltijos šalyse. Ji leidžia atlikti bandymus 10 m matavimo atstumu dažnių diapazone nuo 9 kHz iki 40 GHz. Kamera ne tik atitinka naujausią techninių pasiekimų lygį („state-of-the-art“), bet ir savo elektromagnetinėmis savybėmis bei ekranavimo efektyvumu pranoksta didžiųjų ES šalių reguliavimo institucijų turimas kameras“, – sako RRT pirmininkė Jūratė Šovienė.
Laboratorija, prisidedanti prie visos ES rinkos priežiūros stiprinimo
RRT akredituota laboratorija nuolat plečia atliekamų bandymų spektrą ir tikslumą. Naujoji kamera leis atlikti bandymus visų 27 Europos Sąjungos šalių rinkos priežiūros institucijoms, taip pat vykdyti bendras ES kampanijas ar radijo ryšio įrenginių tyrimus teisėsaugos institucijų prašymu.
2024 m. Kauno laboratorijoje buvo atlikta 16-os ES šalių rinkos priežiūros kampanija pagal elektromagnetinio suderinamumo direktyvą. Jos metu išbandyti 12 produktų tipų – daugiausiai iš visų ES šalių. RRT taip pat parengė šios kampanijos vykdymo tvarką ir bendrą ataskaitą.
„Naujoji kamera suteikia daugiau galimybių ne tik mums, bet ir būsimiems ekspertams – studentams, siekiantiems praktinių įgūdžių tokio aukšto lygio laboratorijoje“, – pabrėžia Jūratė Šovienė.
Planai atlikti poveikio sveikatai bandymus
Pernai RRT laboratorija tapo pirmąja ir vienintele bandymų įstaiga visoje Europos Sąjungoje, turinti kompetenciją ir teisę atlikti rinkos priežiūros bandymus radijo ryšio įrenginių sektoriuje. Šiuo metu RRT komanda siekia dar aukštesnių tikslų.
„2025 metais siekiame tapti ES rinkos priežiūros institucijų paskirtuoju bandymų centru elektromagnetinio suderinamumo srityje. Tokia centrinė laboratorija stiprintų rinkos priežiūrą, vykdant visos ES rinkos priežiūros kampanijas bei atliekant elektromagnetinių bangų poveikio sveikatai bandymus“, – sako RRT laboratorijos vadovas Arvydas Giedraitis.
SAR tyrimai dėl poveikio sveikatai prasidės 2025 m. trečią ketvirtį. Laboratorijoje bus tikrinami ES rinkoje parduodami elektriniai ir elektroniniai įrenginiai, įskaitant mobiliuosius telefonus. Remiantis bandymų rezultatais, bus sprendžiama dėl neatitinkančių gaminių šalinimo iš rinkos. Pasak laboratorijos vadovo, rinkoje vis dar yra nekokybiškų gaminių, kurie gali turėti neigiamą poveikį sveikatai.
Informacija atnaujinta 2024-12-04