Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Pranešimai spaudai

2017-12-19

RRT skelbia elektroninių ryšių rinkos 2017 m. III ketvirčio duomenis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) skelbia elektroninių ryšių rinkos 2017 m. III ketvirčio duomenis. RRT duomenimis, bendrosios elektroninių ryšių sektoriaus pajamos 2017 m. III ketvirtį, palyginti su 2017 m. II ketvirčiu, sumažėjo 3,3 proc. ir siekė 169,09 mln. Eur, tačiau, palyginti su 2016 m. III ketvirčiu, šios pajamos išaugo 1,7 proc. Bendrosios pajamos, gautos už interneto prieigos paslaugų teikimą, toliau auga − 2017 m. III ketvirtį, palyginti su 2017 m. II ketvirčiu, jos išaugo 2,8 proc. ir siekė 56,3 mln. Eur. Interneto prieigos (įskaitant fiksuotąją ir judriąją prieigą) pajamų dalis bendrose elektroninių ryšių rinkos pajamose 2017 m. III ketvirtį sudarė 33,3 proc. Palyginti su 2016 m. III ketvirčiu, ši dalis išaugo 2,5 procentinio punkto.

 

Interneto prieigos paslaugų pajamų augimą nulėmė pajamų, gautų už interneto prieigos paslaugas, teikiamas naudojant judriojo ryšio technologijas, augimas. Šio sektoriaus pajamos, palyginti su praėjusiu ketvirčiu, išaugo 8,6 proc., palyginti su 2016 m. III ketvirčiu – 30,6 proc. Pajamos, gautos už interneto prieigos paslaugas, teikiamas naudojant judriojo ryšio technologijas, 2017 m. III ketvirtį sudarė 57,6 proc. visų mažmeninių interneto prieigos paslaugų rinkos pajamų, palyginti su 2016 m. III ketvirčiu, ši dalis išaugo 8,2 procentinio punkto.

 

Bendras SIM kortelių, naudojamų LTE ir spartesnio duomenų perdavimo paslaugoms gauti, skaičius 2017 m. III ketvirtį pasiekė 1,6 mln. (t. y. 67,2 proc. visų aktyvių SIM kortelių, naudojamų interneto prieigos paslaugoms teikti, skaičiaus). LTE SIM kortelių skaičiaus spartus augimas lemia, kad vis daugiau duomenų persiunčiama naudojant LTE ir spartesnį duomenų perdavimą užtikrinančias technologijas, 2017 m. III ketvirtį beveik 90 proc. visų išsiųstų ir priimtų duomenų buvo perduoti naudojant LTE ir spartesnį duomenų perdavimą užtikrinančias technologijas. Palyginti su 2017 m. II ketvirčiu, minėtas duomenų kiekis išaugo 27,9 proc. Vieno LTE paslaugų gavėjo perduotų duomenų kiekis per mėnesį 2017 m. III ketvirtį, palyginti su II ketvirčiu, išaugo 19,2 proc. ir sudarė 10 342 Mb.

 

2017 m. III ketvirčio apžvalga apie elektroninių ryšių sektorių parengta remiantis elektroninių ryšių operatorių ir paslaugų teikėjų RRT pateiktais duomenimis apie per trečiąjį 2017 m. ketvirtį vykdytą elektroninių ryšių veiklą. Visa apžvalga apie 2017 m. trečiojo ketvirčio elektroninių ryšių sektorių yra paskelbta RRT tinklalapyje adresu: http://rrt.lt/lt/apzvalgos-ir-ataskaitos/elektroniniu-rysiu-sektoriaus-mzkm/2017-m._1288.html.

 

 
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku