Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Pranešimai spaudai

2017-06-06

RRT informuoja vartotojus dėl tarptautinio tarptinklinio ryšio paslaugų tarifų

2017 m. birželio 6 d., Vilnius. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) primena vartotojams, kad nuo 2017 m. birželio 15 d. įsigalioja nauja atsiskaitymų už tarptinklinio ryšio paslaugas Europos Sąjungoje tvarka. RRT atkreipia dėmesį, kad:

 

1. RRT, gavusi UAB „Bitė“, Telia Lietuva, AB, ir UAB „Tele2“ prašymus bei vadovaudamasi Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 2015/2120 (toliau – Reglamentas) 6c straipsnio nuostatomis, suteikė teisę šiems paslaugų teikėjams nuo 2017 m. birželio 15 d. iki 2018 m. birželio 14 d. taikyti priemokas prie nacionalinių ryšio paslaugų tarifų už tarptautinio tarptinklinio ryšio paslaugas (angl. roaming)keliaujant Europos Sąjungoje. Sprendimą RRT priėmė siekdama, kad Lietuvoje nedidėtų nacionaliniai ryšio paslaugų tarifai, kurie yra vieni mažiausių Europos Sąjungoje. Todėl jei, palyginti su šiuo metu taikomomis sąlygomis, operatorius vienašališkai blogina sutarties sąlygas (pvz., didina kainas ar mažina teikiamų paslaugų apimtį), vartotojas turi teisę vienašališkai nutraukti elektroninių ryšių paslaugų teikimo sutartį netaikant netesybų. Operatoriui taip pat nustatyta pareiga apie šiuos sutarties sąlygų pakeitimus informuoti vartotoją prieš mėnesį iki naujų sąlygų įsigaliojimo, kartu aiškiai ir nedviprasmiškai nurodant apie kliento teisę nutraukti sutartį be netesybų. Tuo atveju, kai vartotojai apie pakeitimus informuojami netinkamai ir neaiškiai, laikytina, kad jie turi teisę pasinaudoti galimybe nutraukti sutartį be netesybų ir praėjus įspėjimo terminui.

 

2. Sprendimus dėl konkrečių kainodaros variantų priima patys operatoriai. RRT pareiga yra užtikrinti, kad nebūtų pažeidžiamos Reglamento nuostatos bei vartotojų interesai. Gavusi informaciją apie operatorių sprendimus dėl naujos kainodaros, RRT šiuo metu analizuoja šių pasiūlymų atitiktį Reglamente numatytoms nuostatoms.

 

3. Lietuvos operatoriams UAB „Bitė Lietuva“, UAB „Tele2“ ir Telia Lietuva, AB, leista taikyti tarptinklinio ryšio priemokas tik siekiant išlaikyti nacionalinių kainų stabilumą ir tik tokio dydžio, kiek reikia jų patiriamiems nuostoliams kompensuoti. RRT, prižiūrėdama Reglamento vykdymą, turi teisę atšaukti sprendimą dėl priemokų taikymo, jei būtų nustatyta, kad tarptinklinio ryšio mokesčiai ES taikomi ne tiems tikslams, kurie numatyti Reglamente (tam, kad padengtų nuostolius išlaikant nacionalinių kainų stabilumą).

 

4. Atkreipiame dėmesį, jog nuo 2017 m. birželio 15 d. mažėja didmeninės tarptinklinio ryšio paslaugų kainos, taikomos tarp operatorių (žr. pridedamą lentelę), todėl tarptinklinio ryšio paslaugos keliaujant Europos Sąjungoje Lietuvos vartotojams nuo 2017 m. birželio 15 d. turi žymiai atpigti.

 

 

Lentelė. Nuo 2017 m. birželio 15 d. didmeninės tarptinklinio ryšio paslaugų kainos, taikomos tarp operatorių, ir maksimalus papildomas mažmeninis tarptinklinio ryšio mokestis

 

 

Iki 2017-06-15 galiojanti didmeninių kainų riba

 

 

 

(maksimalus papildomas mažmeninis mokestis vartotojams)

Nuo 2017-06-15 įsigaliosianti didmeninių kainų riba

(maksimalus papildomas mažmeninis mokestis vartotojams viršijus sąžiningo naudojimo sąlygą)

Nuo 2017-06-15

Maksimalus papildomas mažmeninis tarptinklinio ryšio mokestis, kurį turi teisę taikyti operatoriai**

nuo 2017-06-15

UAB „Bitė Lietuva“

UAB „Tele2“

Telia Lietuva, AB

Skambučiai - skambinti

5 ct/min.

3,2 ct/min.

1,16 ct/min.

1,32 ct/min.

1,74 ct/min.

Skambučiai - atsiliepti

1,08 ct/min.*

netaikoma

1,03 ct/min.

0,94 ct/min.

SMS

2 ct/SMS

1 ct/SMS

netaikoma

netaikoma

netaikoma

Duomenų perdavimas

51,20 Eur/GB

(5 ct/MB*1024)

7,7 Eur/GB

 

5,32 Eur/GB

(0,52 ct/MB*1024)

2,46 Eur/GB

(0,24 ct/MB*1024)

4,30 Eur/GB

(0,42 ct/MB*1024)

Pastabos. Kainos pateikiamos be PVM

 

* Vidutinis skambučio užbaigimo judriojo ryšio tinkluose ES dydis, patvirtintas 2016 m. gruodžio 16 d. Komisijos įgyvendinimo Reglamentu (ES) 2016/2292, kuriuo nustatomas Sąjungoje taikomų didžiausių leidžiamų skambučio užbaigimo judriojo ryšio tinkluose mokesčių svertinis vidurkis ir panaikinimas Įgyvendinimo reglamentas (ES) 2015/2352.

** Šie maksimalūs papildomų užmokesčių dydžiai buvo patvirtinti RRT, atsižvelgiant į prašymuose operatorių nurodytas paslaugų teikimo sąlygas, kurios buvo naudojamos galimiems nuostoliams apskaičiuoti. Keičiantis šioms sąlygoms RRT turi teisę bet kokiu metu pareikalauti perskaičiuoti taikytinus papildomus mokesčius arba pareikalauti apskritai nutraukti jų taikymą.

 

Daugiau informacijos apie tarptautinį tarptinklinį ryšį rasite:

 http://rrt.lt/lt/vartotojui/telefono-rysys/tarptautinis-tarptinklinis-rysys.html.

 
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku