Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Naujienos

2017-02-02

Europos Parlamentas ir Europos Taryba neformaliai sutarė dėl didmeninių tarptautinio tarptinklinio ryšio kainų

2017-01-31 d. Europos Parlamentas ir Europos Taryba neformaliai sutarė dėl didmeninių tarptautinio tarptinklinio ryšio kainų[1], kurios turėtų įsigalioti nuo 2017 m. birželio 15 d. Remiantis šiuo susitarimu bus nustatytos maksimalios kainos, kurias operatoriai galės taikyti vienas kitam atsiskaitydami už didmenines tarptautinio tarptinklinio ryšio paslaugas ES/EEE šalyse. Pakeitimas buvo pagrindinė sąlyga, be kurios negalėjo įsigalioti Europos Parlamento ir Tarybos reglamento straipsniai, numatantys, kad nuo 2017-06-15 d. operatoriai turėtų netaikyti jokių papildomų užmokesčių už tarptautinį tarptinklinį ryšį keliaujant ES. Taip pat sutarta, kad Europos Komisija kas dvejus metus prižiūrės, kaip šie tarifai veikia ir, esant poreikiui, pateiks savo siūlymus dėl pakeitimų.

 

Kainų palyginimas

 

Paslauga

Šiuo metu galiojančios didmeninės kainos (be PVM)

ET ir EP sutarta kaina (be PVM)

Skambučiai

0,05 Eur už min.

0,032 Eur už min.

SMS

0,02 Eur už SMS

0,01 Eur už SMS

Duomenų perdavimas

50 Eur už GB

2017 m. – 7,7 GB Eur už GB

2018 m. – 6,0 GB Eur už GB

2019 m. – 4,5 GB Eur už GB

2020 m. – 3,5 GB Eur už GB

2021 m. – 3,0 GB Eur už GB

2022 m.  – 2,5 GB Eur už GB

 

 

Nors Europos Parlamento ir Europos Tarybos sprendimas buvo priimtas politiniu susitarimu, derinant įvairių šalių interesus, išlieka rizika, kad dėl nustatyto reguliavimo operatoriai, veikiantys šalyse, kuriose paslaugų tarifai yra mažesni nei didmeninės kainos, gali patirti nuostolių. Siekiant apsisaugoti nuo mažmeninių paslaugų tarifų didėjimo nacionaliniu lygiu ir nacionalinės rinkos destabilizavimo, Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas numato galimybę tokių šalių operatoriams kreiptis į nacionalinį reguliuotoją su prašymu už tarptautinio tarptinklinio ryšio paslaugas ES/EEE šalyse prie nacionalinių tarifų taikyti papildomą užmokestį. Šis užmokestis gali būti tik tokio dydžio, kiek reikia patiriamiems nuostoliams kompensuoti ir negali būti didesnis, nei Reglamente nustatytos maksimalios didmeninės kainos. Pažymėtina, kad Europos Komisija 2016-12-15 d. įgyvendinamuoju reglamentu EU 2016/2286 patvirtino  taisykles, kaip nacionaliniai reguliuotojai turėtų vertinti tokius operatorių prašymus taikyti minėtą išimtį. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad tuo pačiu 2016-12-15 d. įgyvendinamuoju reglamentu Europos Komisija patvirtino ir sąžiningo naudojimosi taisykles, kurios turėtų užtikrinti, jog vartotojai keliaudami galėtų nevaržomai naudotis tarptinklinio ryšio paslaugomis, o operatoriai turėtų galimybę apsisaugoti nuo nesąžiningų veiksmų, siekiant pasipelnyti iš kainų skirtumo.

 

Europos Tarybai pirmininkaujanti šalis turėtų oficialiai patvirtinti šiuos tarifus iki 2017-06-15 d.[1] http://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2017/01/31-roaming-charges/

 
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku