Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Naujienos

2017-02-15

Europos Komisija skelbia viešąją konsultaciją dėl Europos tinklų ir informacijos saugumo agentūros (ENISA) veiklos

Europos Komisija paskelbė viešąją konsultaciją, kurios tikslas – įvertinti Europos tinklų ir informacijos saugumo agentūros (angl. European Network and Information Security Agency, ENISA) vykdytą veiklą ir peržiūrėti ENISA mandatą, atsižvelgiant į naujus kibernetinio saugumo iššūkius, su kuriais susiduria Europos Sąjunga. Viešosios konsultacijos klausimynas pasiekiamas adresu https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/ENISA_review. Ši konsultacija tęsis iki 2017 m. balandžio 12 d.

 

Informacinės ir ryšių technologijos yra labai svarbios šiuolaikinei visuomenei bei globaliai ekonomikai, todėl tinklų ir informacijos saugumas yra aktualus ne tik kiekvienai šaliai atskirai, bet ir viso pasaulio mastu.  Siekiant kelti tinklų ir informacijos saugumo lygį Europos Sąjungos šalyse narėse, 2004 m. kovo 10 d. buvo įkurta ENISA, kuri tapo Europos ekspertiniu centru tinklų ir informacijos saugumo srityje, teikiančiu pagalbą Europos institucijoms, valstybėms narėms bei verslo bendruomenei, siekiant identifikuoti, reaguoti ir apsisaugoti nuo tinklų ir informacijos saugumo grėsmių.

 

Atsižvelgiant į tai, kad tinklų ir informacijos saugumo incidentų daugėja, jie sudėtingėja (tą parodo Lietuvos Respublikos nacionalinio elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinio (CERT-LT) 2016 metų ataskaita, kurioje nurodoma, kad 2016 metais apdorotų incidentų skaičius, palygint su 2015 metais, išaugo 19 proc.), tinklų ir informacijos klausimų svarba nuolatos auga, yra ypač svarbu užtikrinti, kad ENISA veikla atitiktų šių dienų iššūkius.

 

Ryšių reguliavimo tarnyba, vykdanti CERT-LT funkcijas ir tiesiogiai dalyvaujanti ENISA veikloje, kviečia visus asmenis, tinklų ir informacijos saugumo srityje dirbančius ekspertus bei organizacijas dalyvauti šioje viešojoje konsultacijoje ir Europos Komisijai pateikti savo nuomonę dėl ENISA veiklos.

 

 

Daugiau išsamesnės informacijos apie šią viešąją konsultaciją rasite Europos Komisijos interneto svetainėje adresu: https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/news/commission-launches-public-consultation-review-european-union-agency-network-and-information.

 
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku