Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Naujienos

2017-06-02

Bendrosios skaitmeninės rinkos kūrimas: Europos Komisija paskelbė Bendrosios skaitmeninės rinkos strategijos įgyvendinimo vertinimą

Europos Komisija (EK) paskelbė bendrosios skaitmeninės rinkos strategijos laikotarpio vidurio vertinimą. Jame apžvelgiama padaryta pažanga, teisėkūros institucijos raginamos greičiau priimti visus jau pateiktus pasiūlymus ir bendrais bruožais nusakomi tolesni veiksmai, susiję su internetinėmis platformomis, duomenų ekonomika ir kibernetiniu saugumu.

 

Šiuo metu EK, Europos Parlamentas ir Taryba bando pasiekti politinį susitarimą dėl visų pasiūlymų. Vienas jų – dėl atnaujintų ES telekomunikacijų taisyklių, kuriomis siekiama paskatinti investicijas į kokybiškus sparčiuosius tinklus, būtinus visapusiam skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės veikimui užtikrinti.

 

Paskelbtame komunikate dėl strategijos laikotarpio vidurio vertinimo Komisija nustatė tris pagrindines sritis, kuriose reikia imtis veiksmų:

 

- visapusis Europos duomenų ekonomikos potencialo išvystymas;

- Europos išteklių apsaugos užtikrinimas sprendžiant kibernetinio saugumo problemas;

-  internetinių platformų, kaip atsakingų sąžiningos interneto ekosistemos dalyvių, kūrimas.

 

Bendroji skaitmeninė rinka yra vienas iš EK prioritetų. Visiškai veikianti bendroji skaitmeninė rinka galėtų Europos ekonomikai atnešti 415 mlrd. Eur per metus ir sukurti šimtus tūkstančių naujų darbo vietų. Per dvejus metus nuo bendrosios skaitmeninės rinkos kūrimo pradžios ES pavyko pasiekti svarbių susitarimų, kurių rezultatas – šių metų birželio 15 d. įsigaliosiantis tarptinklinio ryšio mokesčio panaikinimas visiems keliautojams ES teritorijoje, turinio perkėlimo galimybė, nuo 2018 m. pradžios leisianti europiečiams keliaujant ES naudotis namuose užsisakytais skaitmeniniais produktais – filmais, muzika, vaizdo žaidimais ar e. knygomis, teisė naudoti 700 MHz dažnių juostą 5G ryšiui ir naujoms internetinėms paslaugoms plėtoti. Dėl likusių pasiūlymų galutinių variantų šiuo metu deramasi Europos Parlamente ir Taryboje.

 

Daugiau informacijos:  Komunikatas „Sujungta bendroji skaitmeninė rinka visiems“,

Europos skaitmeninimo pažangos ataskaita, įskaitant atnaujintas šalių telekomunikacijų tarnybų ataskaitas ir suvestines

 

 
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku